Svadby Technické zabezpečenie Tipy a rady

Neviete, ktorá hudba na svadbu roztancuje aj hanblivých hostí?

Hudba na svadbu je jednou z najdôležitejších vecí, pretože od nej sa odvíja celková atmosféra svadby. Zistite, ako si vybrať tú správnu hudbu na svadbu.

Svadba je oslavou lásky a najlepším prostriedkom na oslavu je hudba. Jednou z kľúčových otázok svadby je výber správnej hudby. Neviete, ktorá hudba na svadbu roztancuje aj hanblivých hostí? Máte šťastie, pretože súčasná rozmanitosť žánrov ponúka nekonečné možnosti. Vybrať si môžete medzi DJ a kapelou či modernou a tradičnou hudbou.

 

DJ na svadbu

Ak túžite po všestrannej hudbe a neobmedzenom výbere piesní, svadobný DJ je skvelou voľbou. DJov repertoár disponuje najnovšími hitmi, ale aj overenými klasikami. DJ vďaka svojej praxi a skúsenostiam dokáže odhadnúť, aká hudba je pre vašich hostí vhodná. Zároveň má DJ pripravené rôzne originálne remixy, ktoré dokážu vytvoriť jedinečnú atmosféru, ktorá na parket dostane aj nesmelých hostí.

Kapela na svadbu

Kapela na svadbu je vhodná skôr pre tých, ktorí túžia po autentickom zážitku. Ak sa rozhodnete pre kapelu je však veľmi dôležité premyslieť výber žánru. Hudobníci sú väčšinou zameraní na jeden žáner, a ak náhodou vyberiete zle a vaši hostia sa nebudú baviť, je ťažké zahrať na inú notu. Najobľúbenejším žánrom na svadbu je ľudová hudba.

 

Hudba má vplyv na náladu hostí

Ak sú na vašej svadbe hostia, ktorí sa radšej držia v kútoch miestnosti, je dôležité zvoliť rytmickú a známu hudbu, ktorá ich priláka na parket.

Výbornou voľbou sú staré, notoricky známe piesne, ktorým neodolá nikto! S dobrým mixom hitov, ktoré sú overené časom máte zaručené, že nálada bude veselá.

Vyberte hudbu, na základe časti večera

Veľmi dôležité je brať ohľad aj na to, v akej časti večera sa nachádzate. V prípade, že sú vaši hostia tesne po večeri, voľte kľudnejšiu hudbu, pri ktorej sa uvoľnia a zároveň vaším hosťom vytrávi. Ideálne sú v tomto prípade, tzv. “slaďáky”. 

Naopak, ak je večer v pokročilom štádiu a vaši hostia sa už začali zabávať, dobrou voľbou je hudba, ktorá ešte viac rozprúdi zábavu. Odporúčame voliť energické a veselé pesničky.

hudba na svadbu

Výber je na vašom vkuse

Pri organizácii svadby netreba zabúdať na to, že sa v prvom rade jedná o vašu svadbu a nikdy sa nedá vyhovieť všetkým. Preto aj pri výbere hudobnej produkcie vyberajte podľa toho, čo sa páči vám. Ak ste fanúšikmi živej hudby, investujte do kapely. Naopak, ak je pre vás dôležitá rôznorodosť žánrov, ideálnou voľbou bude pre Vás DJ.

Ak máte záujem o organizáciu svadby či sprostredkovanie hudobnej produkcie, neváhajte nás kontaktovať. Vo Fashion Sound sme schopní sprostredkovať služby viac ako 10 DJov, ktorí sú nielen zo západného Slovenska, ale aj z ostatných regiónov. Zároveň vieme pre Vás zabezpečiť priestory a podieľame sa tiež na celkovej organizácii svadby. 

Rozhodnutie medzi DJ-om A Kapelou

Rozhodovať sa medzi DJ-om a kapelou závisí od osobných preferencií a atmosféry, ktorú chcete dosiahnuť. DJ je skvelý pre tých, ktorí chcú široký repertoár a modernú atmosféru, zatiaľ čo kapela pridá autenticitu a živý zvuk.

Ak sa chcete venovať najmä tradičnej hudbe, ako je ľudová hudba na svadbu, cimbalovka a hľadáte neopakovateľný zážitok, svadobná kapela môže byť tou pravou voľbou. Rozhodujte podľa vášho štýlu, preferencií hostí a atmosféry, ktorú chcete vytvoriť.

Nezáleží na tom či si zvolíte DJ-a alebo kapelu, hlavným cieľom je vytvoriť nezabudnuteľnú atmosféru, v ktorej sa každý hosť bude cítiť pohodlne a šťastne. Takže vyberte hudbu podľa vášho srdca a pripravte sa na nezabudnuteľnú svadbu plnú tancovania a radosti.

 

Páčil sa Vám článok?

Publikované: 22. januára 2024