Svadby

12 tipov na nezabudnuteľný program na svadbu

Program na svadbu má vašich hostí spájať, vytvoriť príjemnú atmosféru a nezabudnuteľný zážitok. Radi Vám s ním pomôžeme.

Plánujete svadbu a je vaším cieľom predovšetkým zabaviť sa? Potom musíte pripraviť ten správny program! Program na svadbu má za úlohu vašich hostí spájať. Cieľom je vytvorenie príjemnej atmosféry a nezabudnuteľného zážitku pre vás a pre vašich hostí.

1. Program na svadbu by mal byť v jednotnom štýle

V prvom rade by ste si mali vybrať štýl svadby. Je dôležité uvedomiť si či chcete svadbu v tradičnom štýle alebo v modernom. Ak si zvolíte tradičnú svadbu je dôležité zahrnúť, napríklad čepčenie alebo únos nevesty. Moderná svadba sa zase nesie v duchu tanečných čísel novomanželov či družby. 

2. Svadobný program tvoríte pre seba i pre hostí

Pri plánovaní je dôležité myslieť na to, že program by mal byť blízky nielen vám, ale i vaším hosťom. Predtým, ako začnete program pripravovať, uistite sa, že bude zábavný i pre hostí. Nebojte sa ich zapojiť! V súčasnosti sú veľmi obľúbené programy, v ktorom sú priamo zapojení vaši hostia. Môžete ich nechať pripraviť kvíz o vašom vzťahu pre ostatných alebo pripraviť tanec nevesty a družičiek.

3. Originálne prvky sú v svadobnom programe vítané

Veľa vašich hostí sa už na viacerých svadbách zúčastnili, a preto môžu mať pocit, že váš program vedia dopredu predvídať. Pripravte pre to niečo, čo ich ohúri! V roku 2023 platí, že jednoduchosť a každodennosť vyhráva. Skvelý nápad je preto zahrnutie bežných hier, ktoré by na svadbe hostia nečakali. Môžete pre nich pripraviť turnaj v šípkach alebo obľúbený beer pong.

4. Dokonalý program na svadbu sa nedá pripraviť za deň

Ak vám záleží na tom, aby bol váš program jedinečný a nezabudnuteľný, vyčleňte si naň dostatok času. Odporúčame vám kúpiť alebo vytvoriť “svadobný plánovač”, do ktorého si vaše idey môžete postupne zapisovať. Nechajte si všetko prejsť hlavou a na konci vyberte ten nápad, ktorý sa vám od začiatku pozdával najviac.

5. Súčasťou programu je aj hudba

Hudba je neoddeliteľnou súčasťou svadby a jej výber rozhodnete nepodceňte. DJ, ktorého si vyberiete by mal byť flexibilný a ideálne zastávať viac funkcií. Fashionsound vám ponúka na výber 10 DJ z celého Slovenska. Každý z nich sa špecializuje na iné žánre, niektorí dokonca na svadbe zastávajú funkciu starejšieho či moderátora.

6. Svadobný program sa nezaobíde bez hier

Hry sú zárukou dobrej zábavy, a preto dbajte na to aby ste vybrali tie správne! Medzi klasiky na tradičných svadbách patrí klobúkový tanec pánov či metlový tanec hostí. Na moderných svadbách sú zasa obľúbené kvízy pre hostí o novomanželoch alebo vopred pripravené vtipné tance, napríklad ženícha s mamou.

7. Fotokútik nesmie chýbať!

Zaznamenávanie dôležitých momentov sa stalo neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Do zriadeného fotokútika môžete kedykoľvek so svojimi hosťami prísť a zachytiť prchavý moment. Ideálne je, ak je vo fotokútiku fotograf stále. Zhromaždí pre vás všetky fotografie na jednom mieste.

8. Program na svadbu oživte prekvapeniami

Prekvapenia môžu byť na svadbe hmotné i nehmotné. Svojich hostí môžete prekvapiť špeciálnym tancom, ktorý si pre nich pripravíte, malým darčekom (obľúbené sú pozornosti v podobe alkoholu či mydielka) alebo ohňostrojom.

9. Nebojte sa inšpirovať

Na program na svadbu môžete nájsť na sociálnych sieťach tisíce inšpirácií. Osobne odporúčame platformu TikTok, na ktorej behom pár sekúnd nájdete nápady nielen na svadobný program, ale aj na originálne svadobné menu či svadobné outfity.

10. Program na svadbu ako zážitok pre všetky zmysly

Svadobný program nie je len o hudbe a zábavných aktivitách. Do programu môžete zahrnúť aj ochutnávku zaujímavých jedál či vína. Využívanie jedla na program sa stáva čoraz obľúbenejším, zapojte ho aj vy!

11. Dovoľte hosťom dozvedieť sa o vás viac!

Nemôžete zabúdať na to, že sa jedná o vašu svadbu, a preto by mal byť program sčasti o vás. Je mnoho hier, vďaka ktorým vás hostia môžu viac spoznať. Odporúčame hru, pri ktorej si ženích a nevesta sadnú chrbtom. Niekto z hostí, ktorý oboch dobre pozná pripraví fakty o novomanželoch. Nevesta aj ženích majú k dispozícii ružovú (symbolizuje nevestu) a modrú vlajku (symbolizuje ženícha). Príslušnú vlajku musia naraz zdvihnúť podľa toho, na koho sa fakt hodí viac.

12. Svadobný program si v prvom rade užite!

Cieľom svadby je, aby ste si ju predovšetkým užili. Náš záverečný tip je, aby ste sa pri príprave programu na svadbu nestresovali. Vedzte, že aj keď sa náhodou niečo nepodarí, váš zážitok z celého dňa to nijako neovplyvní! 

Program na svadbu od Fashionsound

Sme eventová agentúra, ktorá sa zaoberá predovšetkým zvukom. Zabezpečíme pre vás špičkový zvuk, skvelého DJ či vám zapožičiame technické zabezpečenie. Ak máte záujem o kompletnú organizáciu svadby, vieme vám zabezpečiť aj priestory či poradiť s programom. Neváhajte sa na nás obrátiť s akýmikoľvek otázkami!

 

Páčil sa Vám článok?

Kategórie: Svadby

Publikované: 5. septembra 2023