Svadby

Aká je optimálna cena za DJ na svadbu?

V súvislosti s plánovaním svadby snúbenci často hľadajú a zisťujú priemerné ceny služieb. V dnešnom článku sa dozviete, aká je optimálna cena za služby DJ na Slovensku.

V súvislosti s plánovaním svadby snúbenci často hľadajú a zisťujú priemerné ceny služieb. Bohužiaľ aj u nás môžete natrafiť na množstvo dodávateľov, ktorí za svoju prácu pýtajú oveľa viac ako je zvykom. Dnes sme si preto pre Vás pripravili článok o tom, aká býva optimálna a priemerná cena za DJ na svadbu.

 

Aká je cena za DJ na svadbe?

Cena za DJ-a na svadbu môže byť ovplyvnená rôznymi faktormi, ako je počet hodín účinkovania, moderovanie, kvalita zvukovej a svetelnej techniky, skúsenosti a prax DJ-a, ale aj náklady na dopravu.

 

Je automaticky DJ aj moderátor?

Nie každý DJ sa zaoberá aj moderovaním svadby, preto je dôležité sa dopredu opýtať či je moderovanie súčasťou ich služieb alebo, či je potrebné doobjednať ďalšieho profesionála. Každý DJ má svoje vlastné štýly a preferencie.

cena za DJ

Ideálny rozpočet na DJ? Existuje!

Ako prvý krok je skvelé urobiť si prieskum medzi vybranými DJ-mi. Zamerajte sa na tých, ktorí majú dobré referencie a digitálnu prezenciu. Počas svadobnej sezóny 2024 sa ceny DJ-ov na Slovensku pohybujú približne medzi 700€ – 800€ . Je však dôležité zvážiť aj obsah balíka jeho služieb.

V našej praxi sme v súčasnosti zaznamenali rozsah od 550€ za samotné služby DJ-a bez doplnkových prvkov, až po 1500€ za kompletné služby DJ-a vrátane doplnkových služieb.

Každý DJ si účtuje svoje služby a technické vybavenie. Cena sa líši v závislosti od počtu a kvality zvukovej a svetelnej techniky. Napríklad: Honorár za DJ-a/moderátora je 550€, osvetlenie je 200€ a zvuková technika ďalších 200€. Celková suma by teda bola 950€, samozrejme, nezabudnite zahrnúť aj náklady na dopravu a prípadne ubytovanie, ak je to potrebné.

Existuje aj možnosť výberu z rôznych balíkov služieb, preto odporúčame dôkladne prelistovať obsah jednotlivých balíkov a transparentne komunikovať s DJ-om, aby ste dostali presne to, čo očakávate.

Líši sa cena za DJ-a podľa krajov?

V realite sa príliš nelíšia, aj keď štatistika hovorí, že ľudia z okolia Bratislavy majú väčšiu tendenciu zaplatiť za DJ-a viac. Spravidla by však malo platiť, že keď už DJ svoj termín obsadí, mal by dostať rovnako dobre zaplatené, bez ohľadu na to, kde sa svadba koná.

cena za DJ

Kedy je ideálny čas rezervovať DJa?

Aj v tomto prípade platí pravidlo, čím skôr, tým lepšie. Tí najlepší DJ-i sú rezervovaní na rok, niekedy aj dva roky vopred. Je však možné absolvovať aspoň online stretnutie aj s DJ-om, ktorého zvažujete, aby ste sa uistili, že medzi vami prebehne tá správna chémia.

DJ na svadbu od FashionSound

Profesionálny DJ na svadbe, je záruka dobrej zábavy. Radi Vám poradíme toho pravého svadobného DJ-a pre Vás. Máme portfólio viac ako 10 DJ-ov z rôznych kútov Slovenska. 

 

Páčil sa Vám článok?

Kategórie: Svadby

Publikované: 27. decembra 2023