Eventy Technické zabezpečenie

Svetelné efekty aj pre najnáročnejších!

Vďaka rokom praxe a rôznorodosti jednotlivých inštalácií sme si naše estetické cítenie vycibrili do takej miery, aby si kvalitu výsledného efektu všimol ako laik, tak aj ten najnáročnejší klient.

Dizajn

Našou vášňou odjakživa boli svetelné efekty, resp. celkový svetelný dizajn a aj preto túto stránku považujeme za mimoriadne dôležitú. Vďaka rokom praxe a rôznorodosti jednotlivých inštalácií sme si naše estetické cítenie vycibrili do takej miery, aby si kvalitu výsledného efektu všimol ako laik, tak aj ten najnáročnejší klient. Jeho požiadavky sú samozrejme prioritou, preto sa nimi pri svetelnom dizajne inšpirujeme a dodávame nezabudnuteľné výsledky. Po technickej stránke vyžadujeme maximálnu spoľahlivosť, preto používame zariadenia popredných svetových výrobcov.

Svetelné efekty – tipy

Každý klient, priestor, či event je unikátny a predovšetkým iný. Pre splnenie náročných a často atypických požiadaviek disponujeme širokou ponukou svetelných efektov, ktorých selekcia je individuálna. Ich výber je teda závislý od konkrétnych špecifikácií daného eventu a priestoru. V prípade zložitejších inštalácií je pre nás samozrejmosťou absolvovať obhliadku a následne vypracovať ponuku, ktorá zahŕňa najvhodnejšie alternatívy osvetlenia s dôrazom na výsledný efekt. Medzi tie najpoužívanejšie patria nasledujúce typy:

  • rotačná hlava typu wash, beam, spot alebo hybrid
  • statický efekt typu PAR, BAR
  • statický efekt typu city color
  • statický efekt typu sunstrip
  • lineárny segmentový efekt
  • „biele“ svetlo (FHR)
  • sweeper
  • laser

V prípade záujmu o bližšie vysvetlenie konkrétnych typov svetelných efektov, neváhajte kontaktovať naše technické oddelenie, kde vám radi poskytneme viac informácií o danom zariadení, či možnostiach jeho použitia.

Nasvietenie priestorov

Veľmi obľúbeným a zároveň jednoduchým spôsobom, ako event, resp. priestor urobiť zaujímavejším, je nasvietenie pomocou statických svetelných efektov. Vhodne vybraná farba alebo kombinácia farieb, s ktorou vám radi a ochotne pomôžeme, dokáže vdýchnuť všednému priestoru nový život. Čistota, decentnosť a konzistentnosť je našou doménou, preto sa klienti môžu spoľahnúť na to, že pri malých a jednoduchých inštaláciách, ale aj pri komplikovaných projektoch naša technika a predovšetkým kabeláž zákazníkom nezavadzia a je decentne skrytá.

Ani outdoor-ové eventy nie sú žiadnym problémom, keďže svetelné efekty, ktoré pri týchto príležitostiach používame, sú stavané do exteriérov, teda dokážu pracovať aj v nepriaznivom počasí. Ak je potrebné nasvietiť veľkú budovu, park, nádvorie, vytvoriť farebnú kulisu okolo sály, či inak oživiť priestor, náš tím vám je plne k dispozícii.

Odlíšte sa od ostatných!

To, vďaka čomu dodávame našim eventom jedinečnosť, je vlastný stage design. Radi objavujeme nové možnosti a výzvy, a preto, ak je to možné, po obhliadke priestoru našim klientom navrhneme hneď niekoľko neštandardných riešení, ktoré eventu dodajú unikátnosť a jeho účastníkov ohromia. Trendom doby je odlíšiť sa a my tento fakt plne akceptujeme, preto sa snažíme po dizajnovej stránke naplno realizovať.

Okrem „štandardných“ svetelných efektov disponujeme aj mnohými netradičnými, ktoré dokážu zážitok z eventu povýšiť na novú úroveň. Chceli by ste zaujať veľkým svetelným lúčom na nebi, viditeľným zo vzdialenosti niekoľkých kilometrov? Vyskúšať hru s farbami pod rúškom noci v UV svetle? Prípadne využiť čoraz populárnejší modulárny systém svetelných lineárnych efektov, z ktorého sa dá vyskladať prakticky čokoľvek? Nové príležitosti máme radi, preto nám dajte o sebe vedieť!

Páčil sa Vám článok?

Publikované: 24. januára 2022