Eventy Technické zabezpečenie

Svetelná technika: všetko o kvalitnom technickom zabezpečení

Svetelná technika je neoddeliteľnou súčasťou každej akcie. Kvalitné osvetlenie posunie vašu akciu na novú úroveň.

Svetelná technika je neoddeliteľnou súčasťou každej akcie. Kvalitné osvetlenie a zaujímavé svetelné efekty dokážu posunúť vašu akciu na novú úroveň. Svetelná technika vytvára jedinečnú atmosféru a pre vašich hostí môže byť hra so svetlami dokonca zážitkom.

Ktorá svetelná technika by nemala chýbať na každom druhu akcie?

Súčasťou každej akcie by mala byť aspoň základná svetelná technika. Osvetlenie výrazne vplýva na atmosféru v miestnosti a jeho kvalita je veľmi dôležitá. Medzi základnú svetelnú techniku patria:

  • stropné reflektory: toto osvetlenie zabezpečuje rovnomerné osvetlenie celého priestoru.
  • stojace reflektory: sú určené na osvetlenie konkrétnych bodov v priestore, napríklad pódia alebo časti sály.
  • svetelné efekty a farebné svetlá: Dokonale ozvláštnia priestor a správnou manipuláciou dokážu navodiť požadovanú atmosféru či zmeniť dynamiku akcie.

Prečo je lepšie nechať osvetlenie na odborníkov?

Práca so svetlami je skutočným umením a vyžaduje si špeciálne znalosti a zručnosti. Ak chcete aby osvetlenie skutočne spĺňalo svoju úlohu a bolo plnohodnotne využité, mali by ste to nechať na odborníkov. Profesionáli osvetľovači dokážu vopred vybrať správnu techniku, ktorá bude kopírovať charakter akcie. Poctivo svetelnú techniku nastavia aby vytvorila požadovanú atmosféru. V neposlednom rade majú rad skúseností a vedia osvetlenie skoordinovať s hudbou.

svetelná technika

Svetelná technika: Je výber správnych farieb dôležitý?

Farby vytvárajú emócie a atmosféru. Výber správnych farieb je preto enormne dôležitý. Pri výbere farieb je nutné zohľadniť niekoľko faktorov:

Typ akcie: Rôzne typy akcií vyžadujú rôzne farebné tóny. Kým na svadbu sa odporúčajú teplé farby, koncerty či akcie by sa mali niesť v studených farbách.

Priestor: Výber farieb osvetlenia by mal aspoň sčasti korešpondovať s celkovým dizajnom a farebnou kombináciou priestoru. Môže nastať, že sa farby budú ľudovo povedané “biť”.

Nálada: Jednou z funkcií osvetlenia je navodiť atmosféru. Svetlé farby evokujú pocit radosti a energie, tmavé farby zasa tajomno a intimitu.

Ktorým farbám sa vyhnúť?

Je dôležité vyhnúť sa niektorým farebným kombináciám, ktoré môžu ťahať oči alebo vytvárať negatívnu atmosféru. Medzi tieto kombinácie patria:

Žltá a modrá: tieto farby sú obe výrazné a navzájom sa vylučujú. Ich použitie v rovnakom čase môže spôsobiť oslnenie.

Červená a zelená: Aj napriek tomu, že sa tieto farby navzájom dopĺňajú, sú veľmi výrazné. Ich tóny môžu vytvárať pocit nevoľnosti.

Čierna a biela: Táto kombinácia je mimoriadne obľúbená, no pri osvetlení akcií sa neodporúča. Vytvára kontrast, ktorý sa môže v priestore javiť ako príliš ostrý.

svetelná technika

Svetelná technika Fashionsound: Komplexné služby spojené s osvetlením

Naša eventová agentúra sa okrem radu ďalších aktivít zaoberá aj osvetlením akcií. Disponujeme rôznorodou osvetľovacou technikou, ktorej výber podriadime charakteru vašej akcie. Medzi naše služby patrí:

  • odborné poradenstvo
  • obhliadka v prípade komplikovaných inštalácií
  • profesionálne osvetlenie s použitím technicky zvučných značiek

Ak máte záujem o profesionálne osvetlenie, kontaktujte nás. Máme roky skúseností a techniku kvalitných značiek. Vďaka tomu dokážeme vytvoriť jedinečné osvetlenie, na ktoré vy ani vaši hostia nezabudnete!

 

Páčil sa Vám článok?

Publikované: 23. novembra 2023