Svadby

DJ alebo kapela na svadbu? Existuje kompromis?

Pri výbere hudobnej produkcie často nastáva dilema či zvoliť služby DJ alebo kapelu. DJ alebo kapela na svadbu? Existuje kompromis?

Svadba je pre niektorých najdôležitejším dňom ich života. Preto by mala byť perfektná vo všetkých smeroch a hudba nie je žiadna výnimka! Svadba je predsa veselica, a preto je dôležité aby ste sa na nej Vy a Vaši hostia perfektne zabavili! Pri výbere hudobnej produkcie často nastáva dilema či zvoliť služby DJ alebo kapelu. DJ alebo kapela na svadbu? Existuje kompromis?

Aká má byť vaša svadba?

Ešte predtým ako sa pustíte do výberu hudby, odpovedzte si na otázku, ako si vašu svadbu predstavujete? 

Je nutné zohľadniť počet hostí, priestory ( najmä či sa jedná o indoor alebo outdoor svadbu)  a vaše vlastné preferencie.

Vplýva miesto svadby a počet hostí na výber hudobnej produkcie?

Vo všeobecnosti sa kapela hodí skôr na menšie svadby v interiéri. Živá kapela je zážitok a ten je intenzívnejší, ak sa v sále nachádza menej hostí. Zároveň je kapela skôr vhodná na indoor svadby, kde nie je riziko zlého počasia a zhoršenia poveternostných podmienok.

Naopak, DJ predstavuje oveľa flexibilnejšie možnosti. Neurazí na malej ani veľkej svadbe a v prípade outdoor svadieb je jednoduchšie zaobstarať stan pre DJ ako pre celú kapelu.

DJ alebo kapela?

Ako sme vyššie spomínali DJ je oveľa flexibilnejší z hľadiska priestorov, no zároveň je pestrý aj jeho repertoár. DJ dokáže zahrať prakticky čokoľvek, čo si hostia budú priať. DJ dokáže rýchlo a pružne reagovať a meniť žánre hudby podľa požiadaviek či podľa aktuálnej atmosféry.

Aj napriek tomu, že živá hudba má jedinečnú atmosféru, ak sa niečo nepodarí, len ťažko sa dá z toho vykorčuľovať. Kapela má so sebou väčšinou oveľa viac akustiky, a ak sa náhodou niečo pokazí, stáva sa, že to obmedzí hranie celej kapely. Rovnako je DJ aj ekonomickejšou alternatívou.

DJ alebo kapela? Dá sa nájsť kompromis?

Ak sa predsa len neviete rozhodnúť či DJ alebo kapela na svadbu, môžete sa rozhodnúť pre kombináciu. DJ vám bude počas večera hrať podmazovú hudbu a kapela odohrá niekoľko vstupov. V tomto prípade si však musíte uvedomiť, že náklady na hudbu budú oveľa vyššie.

Čo ponúka DJ od Fashionsound?

Sme agentúra, ktorá okrem ozvučenia a organizácie akcií ponúka aj služby DJa. Ponuka je pestrá: Máme viac než dvadsať spolupracujúcich DJov, ktorí sa špecializujú na rôzne žánre a pochádzajú z rôznych kútov Slovenska.

Zároveň, väčšina z našich DJ-ov zastáva na svadbách aj funkciu starejšieho. Tradičná alebo moderná svadba? DJ alebo kapela na svadbu? U nás zabezpečíme všetko!

Ak vás naše služby zaujali, neváhajte nás kontaktovať! Máte u nás garantovaný ten správny zvuk a oveľa viac!

Páčil sa Vám článok?

Kategórie: Svadby

Publikované: 28. októbra 2023