Svadby

Aké tradície a hry na svadbe rozžiaria tváre vašich svadobčanov?

Hry na svadbe sú neodmysliteľnou súčasťou tohto jedinečného dňa. Nechajte sa inšpirovať tipmi na svadobné hry.

Svadba je v živote mnohých dôležitým okamihom. Jej zmyslom je oslava lásky. Aby sa váš výnimočný deň stal zážitkom aj pre vašich hostí, je dôležité pripraviť zaujímavý svadobný program. So svadbou sa spájajú rôzne tradičné hry, kľúčom k úspechu je vybrať tie správne. Aké tradície a hry na svadbe rozžiaria tváre vašich svadobčanov?

3 hry na svadbe, ktoré sú zárukou úspechu

Svadobných hier je skutočne neúrekom. Vo všeobecnosti sa delia na také, ktorými novomanželia zabávajú svojich hostí a na tie, do ktorých sa hostia priamo zapájajú. Dnes sme vybrali 3 rôzne hry, ktoré prezentujú možnosti, akými sa môže program na vašej svadbe uberať. 

1. Klobúkový tanec

Klobúkový tanec je overená slovenská klasika, ktorej sa zúčastňujú páni. Na tento tanec potrebujete rovnaký počet klobúkov ako tanečníkov. Zvyčajne ho tancujú slobodní, no zapojiť sa kľudne môžu aj ženatí páni. Muži tancujú v kruhu a vymieňajú si klobúky.

2. Topánkový kvíz

Mladomanželia poveria niekoho z hostí aby zostavil kvíz, ktorý bude plný otázok “na telo” novomanželov. Tí si vymenia medzi sebou jednu topánku, tak aby mal každý z nich jednu dámsku a jednu pánsku topánku. Odpovedať na kvízové otázky budú tak, že vždy zodvihnú topánku toho, na koho sa odpoveď hodí viac. Napr., kto lepšie varí. (ak lepšie varí ženích, zodvihnú jeho topánku, naopak ak si myslia, že nevesta, zodvihnú v jej. V odpovediach sa môžu samozrejme nevesta so ženíchom líšiť, čo prináša vtipné situácie.) Tipy na kvízové otázky:

  • Kto sa viac stará o domácnosť?
  • Kto je trpezlivejší?
  • Kto lepšie tancuje?
  • Kto je lepší šofér?
  • Kto častejšie mešká?
  • Kto je výbušnejší?
  • Kto horšie znáša nádchu?

3. Hra na Popolušku

 Do tejto hry môžete zapojiť neobmedzené množstvo vašich hostí. Čím viac súťažiacich, tým viac zábavy. Zmysel hry spočíva v tom, že si zúčastnené ženy vyzujú svoje topánky. Muži si budú postupne náhodne topánky ťahať a skúšať, ktorej svadobčanke topánka padne.

hry na svadbe

Odporúčania na hry na svadbe podľa vekového priemeru

Pri výbere hier je dobré myslieť aj na vekový priemer svadobčanov. Ak sú vaši hostia prevažne mladí, sú dynamické a zábavné hry skvelou voľbou. Naopak starší hostia ocenia skôr pokojné hry za stolom alebo sprostredkovaný program.

Je dobré vymyslieť aj extra program pre deti na svadbe?

Ak ste sa rozhodli pre deti na svadbe, je dobré pre ne vymyslieť extra program. Mladší svadobčania mnohým hrám nerozumejú a môžu sa začať nudiť. Preto odporúčame zriadiť detský kútik. Náklady naň sú minimálne a deti skvelo zabaví. Môžete dať doň svadobné maľovanky a farbičky či nejaké hračky.

hry na svadbe

Tipy na organizáciu svadobných hier

Každý úspešný program si vyžaduje dôslednú prípravu. S predstihom si definujte charakter vašej svadby. Ak chcete aby sa o vás hostia dozvedeli viac a navzájom vás svadba spájala, voľte hry ako sú kvízy. Zároveň možete pripraviť tzv. svadobné noviny, kde sa môžu okrem menu hostia dočítať, kde ste sa poznali alebo, aké máte zábavné príhody z detstva. 

Ak chcete aby bola vaša svadba hravá a dynamická, pripravte hry či spoločné tance. Nezabudnite jasne a zrozumiteľne definovať pravidlá, aby sa mohli zapojiť aj tí, ktorí o hre ešte nepočuli.

Hry na svadbe nemôžu chýbať

Svadba sa prirodzene spája so zábavou a tradíciami, preto by v istej forme na tej vašej rozhodne nemali chýbať. Dôležité je na začiatku zvážiť, čo od hier očakávate. Uvidíte, že vaši hostia sa určite potešia programu, do ktorého sa môžu priamo zapojiť.

 

Páčil sa Vám článok?

Kategórie: Svadby

Publikované: 20. februára 2024